شهید بزرگوار:   محمود فضلی شهری
آغاز: 20/7/1347، کوی شرقی- گناباد
پرواز:    3/12/1364 ، منطقه سلیمانیه
نام گلزار:بهشت سیدحسن

شهید محمود فضلی – فرزندغلامرضا و فاطمه- وبرادر شهید ابوالقاسم فضلی- در تاریخ 20/7/1347 ، در خانواده ای متدین و مذهبی در کوی شرقی گناباد دیده به جهان گشود. وی دومین شهید خانواده بود. در سن 5 سالگی از محبت مادر بی نصیب ماند. به سفارش وتوصیه برادرش (شهید ابوالقاسم فضلی) در کودکی مکبر مسجد جامع کوی شرقی شد. (1)

 دوران ابتدایی را در دبستان کوی شرقی و راهنمایی را در مدرسه آیه ا... طالقانی  گذراند وتوانست تا اول متوسطه درسش را ادامه دهد.(2)

 در خرید نان ونفت یا آب آوردن برای همسایه‌ها به آنها کمک می‌کرد. فردی فعال و با انضباط بود. بیشتر کتب مذهبی همچون کتابهای شهید مطهری و مرحوم مجلسی را مطالعه می‌نمود. به ورزش فوتبال علاقه وافری داشت. با پیروزی انقلاب در پایگاه شهید علویان و مسجد جامع کوی شرقی فعالیت می‌کرد. جهت شناسی با استفاده از ستارگان را به بچه‌های پایگاه آموزش می‌داد. (3)

 با شروع جنگ ، در پشت جبهه اموری مانند نگهبانی ، نظافت ویا بسته بندی مواد غذایی برای رزمندگان را انجام می‌داد. فعالیت اصلی شهید در جبهه اسلحه شناسی و تیراندازی بود اما مسئولیت وی تیربارچی در لشکر ویژه ی شهدا بود. شهید فضلی سرانجام در منطقه سلیمانیه عراق در تاریخ 3/12/64 بر اثر اصابت گلوله توپ به سنگر دعوت حق را لبیک گفت جاویدالاثر شد. اما بعد از 9 سال در تیرماه 73 بر روی شانه‌های مردم شهیدپرور گناباد تشییع و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

خاطره از زبان خواهر شهید:

خواهر شهید :« گلی را بر مزار ابوالقاسم ، برادر شهید، کاشته بودم . به محمود گفتم که هر روز برو به آن آب بده تا خشک نشود چون اجر معنوی دارد تا دیگران هم در آینده به تو خدمت کنند. محمود در جواب گفت: من نمی‌خواهم قبری داشته باشم . من در آسمانها خواهم بود.