شهید حسین محمدزاده شهری

نام پدر: محمد


 

در تیرماه سال 41 در کوی شرقی از توابع گناباد ، کودکی به دنیا آمد، که پدرش محمد و مادرش معصومه او را حسین نامیدند. (1)حسین دوران ابتدایی و راهنمایی خود را در مدارس ملامظفر و خواجه نصیر با موفقیت گذراند. در سال 61 تحصیلات متوسطه خود را در رشته اقتصاد به اتمام رساند.

کمتر عصبانی می‌شد و همواره چهره ی بشاش و خندانی داشت که هر کسی را مجذوب خود می‌نمود.

صداقت ، پاکدامنی و مسئولیت پذیری شهید زبانزد خاص و عام بود. نماز شب و خواندن ادعیه‌های مختلف از جمله فرایضی بود که هرگز آنها را ترک نمی‌کرد و برای آنها اهمیت زیادی قایل بود. نسبت به بیت المال ، حلال وحرام بسیار مقید بود.در هنگام مشکلات ، صبور و با استقامت بود و همواره خدا را در نظر داشت و به او توکل می‌کرد.

در سال 63  ازدواج نمود و ثمره ی آن یک فرزند دختر بود.

شهادت طلبی، ایثارگری ودیانت شهید او را از بقیه همکارانش متمایز می‌نمود. انگیزه اش از رفتن به جبهه‌های حق علیه باطل ، انجام وظیفه ، اطاعت محض از دستورات امام راحل وهدف وی پیروزی اسلام ، نابودی کفر ، حراست از ناموس اسلام ومسلمین بود. همواره توصیه می‌فرمود: « به پیامهای مقام معظم رهبری گوش فرا دهید و طوری رفتار کنید که برادران و خواهران در جامعه نمونه باشند و تمام اقشار ملت کارشان را به نحو احسن انجام دهند.»  حضور او در مراسم‌های انقلاب اسلامی و مجالس مذهبی بسیار چشمگیر بود. در سنگر بسیج و پایگاه محل به آموزش نیروهای بسیجی مشغول بود و به خاطر علاقه فراوان به سپاه پاسداران به این نهاد مقدس ملحق شد .  پس از مدتی به فرماندهی سپاه بجستان منصوب گردید و فعالیت‌های فرهنگی و نظامی خویش را آغاز نمود. حسین مدتی مسئولیت آموزش پادگان قدس گناباد را بر عهده داشت.

با شروع جنگ تحمیلی عازم جبهه‌های نور علیه ظلمت گردید و با عشق و اخلاص در توپخانه تیپ 61 محرم شروع به انجام وظیفه نمود.

سرانجام در عملیات کربلای 5 در آخرین مسئولیت خود به عنوان جانشین گردان 21 قدر در منطقه هورالهویزه ، بهمن ماه سال 65  و در بمباران هوایی دشمن بر اثر اصابت ترکش به پهلوی چپ ، دعوت حق را لبیک گفت و به خیل عظیم شهدا پیوست. پیکر مطهرش پس از تشییع در بهشت حسن کوی شرقی گناباد به خاک سپرده شد.