نام پدر: رمضانعلی 
تاریخ تولد: 10-1-1342 شمسی
محل تولد: خراسان رضوی - سبزوار
پاسدار-فرمانده توپ
تاریخ شهادت : 11-11-1365 شمسی
محل شهادت : شلمچه -کربلای5
گلزار شهدا: شم اباد
خراسان رضوی - سبزوار

گلزار شهدا: شم اباد

بسم الله الرحمن الرحیم
اینجا نیز تکه هایی از خورشید مدفون شده در دل کویر سبزوار را حضورتان معرفی میکنیم .اگر تشریف فرما شدید قدمتان را بروی دیده پذیرا خواهیم شد . 

روستای شهید پرور شم آباد با ۱۷۰ خانوار و 46 شهید (45 شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم )در ۵۰ کیلومتری سبزوار ،زیارتگاهی در دل کویر این شهر،پذیرای حضور گرمتان خواهد بود.

اگر قرار است بعد از 67 سال از جنگ جهانی دوم(1945) امروزه در کشورهای غربی از پیرمردها ی فرتوت متجاوز گران جنگ تمجید بعمل آورند و بپاس حضورشان یادواره بگیرند چرا دلاورمردیهای دلاورمردان دفاع 8 ساله میهنمان سخنی نگوئیم؟!

اگر در هاوانای کوبا بعد از گذر 53 سال (1959) همه روز غروب ها بپاس یادآوری دلاورمردی های چگوارا و همرزمان انقلابی کوبا در میدان مرکزی این شهر رژه می روند و ساعت 9 شب همیشه توپی شلیک می کنند تا به مردم یاد آوری کنند آرامش امروز شما مرهون مجاهدتهای انقلابیون 53 سال گذشته است چرا ما از دفاع 8 ساله عزیزترین هایمان سخنی نگوئیم ؟

راستی مگر چند سال است که از جنگ می گذرد ؟ قرار است چه را فراموش کنیم؟ اصلا مگر این عزیزان با دیگر انقلابیون مثل هم بودند که باید مقایسه کنیم؟
بماند که بعد از گذر سی سال از جنگ تحمیلی مان هنوز نوای این گل پرپر از کجا آمده در کوچه های شم آباد طنین اندازد می شود و شهیدی از جنس نور دوباره فضای روستایمان را عطرآگین می کند که به ما ثابت کند راه شهید و شهادت برای جویندگان حقیقی هیچگاه بسته نبوده و نخواهد شد
شهید احمد جلالی نسب آخرین شهید از تبار کاروان عسق و شهامت و شهادت روستا پنجمین شهید مدافع حرم از شهرستان سبزوار و اولین شهید مدافع حرم از روستای شهید پرور آذر ماه 95 به میهمانی شهدا می رود و به خیل کاروان شهدا می پیوندد و ثابت کند یاد شهید و شهادت می تواند شهید پروری کند
  منبع:http://shamabadnews.blogfa.com